Dünya standartlarında Diş Hekimliği eğitim modeli

Welcome to the home page of the School of Dental Sciences. Here, you will be learning under the guidance of our world-class academicians and training staff, in laboratories equipped to the highest level of international standards, and with enhanced patient simulator robotic modules. We look forward to training you to become the leaders of dental medicine of the next generation.

Non Stop

Non Stop

40

dİŞ KLİNİĞİ ÜNİTİ

8 Anabilim Dalını kapsayan Diş Hekimliği Fakültesi Kliniği

Waiting Times

Waiting Times

138

kişi kapasiteli

Protez Preklinik Laboratuvarı

Staff

Staff

92

FANTOM SİMÜLATÖR KAPASİTESİ

Eşzamanlı olarak 92 kişinin simülasyona katılabildiği fantom laboratuvarı

Patients

Patients

40

ÖĞRETİM ÜYESİ

Dünya çapında çalışmalarıyla tanınan akademik kadro

Ne söylediler?

Diş Hekimliği Fakültesi'ni akademisyenlerimizden dinleyin.

AltayUludamar

Tam donanımlı laboratuvar ekipman ve çalışma ergonomisinin en ince ayrıntılarına kadar düşünülüp tasarlandığı bir ortamda, diş hekimliği öğrencilerimize en iyi ve güncel eğitimi bu konuda deneyimli ve diş hekimliğindeki son gelişmeleri takip eden uzman bir eğitim kadrosu ile vermekteyiz.

Doç. Dr. Altay ULUDAMAR Protetik Diş Tedavisi Uzmanı

emrekanader

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimligi Fakültesi biz uzman doktorlara sağladığı imkanlar ve öğrenciler için hazırlanmış olan bench ve phantom labaratuvarları ve yüksek teknoloji ürünü eğitim ekipmanları ile eğitime hazır üniversiteler arasına katılmıştır.

Dr. Öğr. Üyesi Emre Kanad ER Protetik Diş Tedavisi Uzmanı

Dr. İlker BACAKSIZ

Laboratuvarlar, hem fiziki şartlar açısından hem de teknik ekipman olarak klasik diş hekimliği eğitiminin çok üstünde bir yeterliliğe sahiptir. Eğitimde böyle çağdaş bir ortam hazırlanmış olmasının hem akademisyenler hem de öğrenciler için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.

Dr. İlker BACAKSIZ Protetik Diş Tedavisi Uzmanı